Σάββατο 5 Μαρτίου 2011

ΕΝΩΣΗ Δ.Μ. - ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΠΟΛΛΩΝ 1-5

Την πιο βαριά φετινή ήττα γνώρισε σήμερα η Ένωση Δροσερού Μουριάς από την Δήμητρα Απόλλων με 1-5. Οι Ενωσίτες μπήκαν χαλαροί στον, από τη βροχόπτωση, βαρύ αγωνιστικό χώρο και δέχτηκαν τέρμα μόλις στο 2'. Πέντε λεπτά αργότερα, στο 7', η Δήμητρα διπλασίασε τα τέρματα της με εύστοχη
εκτέλεση πέναλτι, ύστερα από χέρι του Γιαννοτάκη στη περιοχή. Στα μισά του ημιχρόνου η Ένωση ανέβασε την απόδοση της και σκόραρε με τον Χεμπίμπασι στο 38', μειώνοντας σε 1-2. Στην επανάληψη όμως, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο τη νίκη και σε ένα 30λεπτο φωτιά πέτυχαν άλλα τρία τέρματα. Στο 56' με ψηλοκρεμαστό σουτ, όπου ο Πατσιάς πήδηξε σε λάθος χρόνο με αποτέλεσμα η μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα, στο 70' με σουτ σε κλειστή γωνία και στο 83' με πλασέ διαμορφώνοντας το τελικό 1-5.

Για περισσότερες φωτογραφίες πατήστε ΕΔΩ.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Πατσιάς, Χεμπίμπασι, Βαρμπομπίτης (71' Καλκάνης), Γιαννοτάκης, Παπακώστας Α., Χανής, Παπακώστας Κ., Κολότσιος (62' Μπελετσιώτης), Ζυγολίκας, Κεραμίδας, Κράβαρης (62' Χότζα)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αρετόπουλος (Μπλέτσας - Τανάγιας)