Σάββατο 2 Απριλίου 2011

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΑΚΙΟΥ - ΕΝΩΣΗ Δ.Μ. 4-0

Βαριά ήττα με 4-0 υπέστη σήμερα η Ένωση από το φαβορί της σημερινής αναμέτρησης, Εθνικό Καστρακίου. Η υπεροχή των γηπεδούχων φάνηκε από τη πρώτη στιγμή, αφού ο μόνος τους στόχος ήταν η νίκη ώστε να εξασφαλίσουν διαφορά ασφαλείας από το δεύτερο βαθμολογικά Φλαμούλι. Στο πρώτο ημίχρονο οι Ενωσίτες δεν
έδειξαν κάτι ιδιαίτερο και δέχτηκαν δύο τέρματα στο 22' και 24' ύστερα από λάθος του τερματοφύλακα και λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου. Στην επανάληψη η Ένωση δέχτηκε με το καλημέρα γκολ, μόλις στο 47', με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσικρικά. Στη συνέχεια ανέβασε ρυθμό και ισορρόπησε κάπως το παιχνίδι, επιχειρώντας να μειώσει τη διαφορά στο σκορ με μακρινά κυρίως σουτ. Στο 72' όμως, και πάλι ο Τσικρικάς, εκμεταλλευόμενος αμυντικά λάθη της Ένωσης, διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Πατσιάς, Βαρμπομπίτης, Κίτρος, Παπακώστας Α., Γιαννοτάκης (62' Νταλούκας), Παπακώστας Κ., Χανής, Ζυγολίκας, Μπελετσιώτης (46' Τσέτσας), Κολότσιος (57' Χότζα), Κράβαρης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουτσάγιας (Κούρεντας - Ράπτης)