Σάββατο 30 Απριλίου 2011

ΑΕΤ - ΕΝΩΣΗ Δ.Μ. 3-2

Ακόμα μία ήττα για την ομάδα της Ένωσης αφού δεν κατάφερε να περάσει το εμπόδιο της ΑΕΤ σήμερα. Αν και η ομάδα παρατάχθηκε με σημαντικές απουσίες βασικών ποδοσφαιριστών, πάλεψε και κυνήγησε  θετικό αποτέλεσμα και παραλίγο να το πετύχει αφού το εις βάρος της 3-0 κατάφερε στο τελευταίο τέταρτο της
αναμέτρησης να το μειώσει σε 3-2. Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, δημιουργώντας αρκετές κλασσικές ευκαιρίες και με την κατοχή μπάλας εμφανώς υπέρ τους. Σκόραραν μόλις στο 13' και πέτυχαν άλλα δύο τέρματα στο 51' και 74' και ενώ όλα έδειχναν ότι το υπόλοιπο της αναμέτρησης θα είναι διαδικαστικού χαρακτήρα, η Ένωση είχε άλλη άποψη. Δύο λεπτά μετά το 3-0, στο 76', ο Κεραμίδας θα μειώσει σε 3-1 ύστερα από αντεπίθεση της Ένωσης και 7 λεπτά αργότερα, στο 83', σειρά θα πάρει ο Κώστας Παπακώστας και θα μειώσει σε 3-2. Οι Ενωσίτες μετά το 3-2 ξαναμπήκαν στο παιχνίδι και κυνήγησαν την ισοφάριση, ο χρόνος όμως που είχε απομείνει ήταν περιορισμένος με αποτέλεσμα το σφύριγμα της λήξης να βρει νικήτρια την ΑΕΤ με 3-2.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Πατσιάς, Μπελετσιώτης, Νταλούκας, Καλκάνης, Χότζα, Βαρμπομπίτης Σ., Χανής, Ζυγολίκας, Παπαβασιλείου (70' Βαρμπομπίτης Γ.), Παπακώστας Κ., Κεραμίδας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αρετόπουλος (Κούρεντας - Λεωνίδας Κ.)