Σάββατο 21 Μαΐου 2011

ΕΝΩΣΗ Δ.Μ. - ΛΟΓΓΑΚΙ 2-3

Με ήττα έκλεισε τις υποχρεώσεις της η Ένωση στην Α' ερασιτεχνική, όπως δηλαδή ξεκίνησε και αποχαιρετά την κατηγορία ύστερα από μία αποτυχημένη χρονιά, αφού ο στόχος της εξ αρχής ήταν η παραμονή. Σε μία αναμέτρηση διαδικαστικού χαρακτήρα που θύμιζε περισσότερο φιλικό παιχνίδι, αφού δεν υπάρχει πλέον βαθμολογική σημασία, η
ομάδα μας πάλεψε, προηγήθηκε αλλά στο τέλος το σκηνικό ανετράπη. Αναλυτικά. Η Ένωση προηγήθηκε στο 23' με τον Παπακώστα Κώστα και διατήρησε το προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 54', οι Ενωσίτες θα διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Κεραμίδα, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, στο 58', οι φιλοξενούμενοι θα μειώσουν σε 2-1 με τον Γάτσιο. Στη συνέχεια το Λογγάκι ανέβασε ρυθμό με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει στο 67' με τον Αλεξίου, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 69' όταν ο Κωσταρέλος με θεαματικό σουτ έστειλε τη μπάλα στο δεξί γάμα του Πατσιά.

Για περισσότερες φωτογραφίες πατήστε ΕΔΩ.
ΣΥΝΘΕΣΗ: Πανουργιάς (46' Πατσιάς), Τσέτσας, Νταλούκας, Κίτρος (46' Χότζα), Μπελετσιώτης (42' Γιαννοτάκης), Βαρμπομπίτης, Παπακώστας Κ., Χανής, Ζυγολίκας, Κεραμίδας, Κράβαρης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τουτούκης (Ράπτης - Χιώτης)