Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2011

ΝΕΟΧΩΡΙ - ΕΝΩΣΗ Δ.Μ. 3-1

Ακόμα μια ήττα βαραίνει την Ένωση Δ.Μ. αφού δεν μπόρεσε να περάσει το εμπόδιο του Νεοχωρίου σήμερα στην Οιχαλία. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 19' και στο 44' διπλασίασαν τα τέρματα τους. Στην επανάληψη οι Ενωσίτες προσπάθησαν να αντιδράσουν και δημιούργησαν
ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Κεραμίδα στο 51', ενώ ένα λεπτό αργότερα, στο 52', δοκάρι είχε και το Νεοχώρι. Στο 71' ο Χότζα ανέτρεψε αντικανονικά αντίπαλο επιθετικό και ο διαιτητής υπέδειξε το σημείο του πέναλτι με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να διευρύνουν το σκορ σε 3-0. Στο 79' ο Κολότσιος μείωσε σε 3-1 με όμορφο πλασέ, ενώ στο 89' ο Βαρμπομπίτης έχασε μοναδική ευκαιρία να ξαναβάλει την Ένωση στο παιχνίδι, αφού σε εκτέλεση πέναλτι έστειλε τη μπάλα πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Για περισσότερες φωτογραφίες πατήστε ΕΔΩ.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Πανουργιάς, Κίτρος, Παπακώστας Α. (72' Παπαβασιλείου), Γιαννοτάκης (77' Χεμπίμπασι), Μπελετσιώτης (46' Χότζα), Βαρμπομπίτης, Παπακώστας Κ., Ζυγολίκας, Χανής, Κεραμίδας, Κολότσιος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μάμαλης (Τζάνης - Ρούσσης)