Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2010

ΕΝΩΣΗ Δ.Μ. - ΑΕΤ 3-2

Επιτέλους νίκη για την Ένωση μετά από 10 αγωνιστικές, επί της ΑΕΤ του Παναγιώτη Γκένα. Παρόλο την χαμηλή θερμοκρασία, οι παίκτες και των δύο ομάδων μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και διεκδίκησαν από την αρχή τους 3 βαθμούς. Η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε ντέρμπι, αφού το σκορ μεταβάλλονταν
συνεχώς. Στο 16' η Ένωση προηγήθηκε με πλασέ του Κράβαρη αλλά πριν προλάβουν να πανηγυρίσουν οι παίκτες του Κώστα Μπούρα, ισοφαρίστηκαν στο 19'. Στη συνέχεια το πάνω χέρι πήρε η Ένωση απειλώντας αρκετές φορές την αντίπαλη εστία, χωρίς όμως αποτέλεσμα και το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1. Μόλις στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης, οι Ενωσίτες προηγήθηκαν ξανά με τον Κώστα Παπακώστα. Η απάντηση της ΑΕΤ δεν άργησε να έρθει, αφού στο 56' ισοφάρισε ξανά. Στην συνέχεια και οι δύο ομάδες πίεσαν και προσπάθησαν να βγουν μπροστά στο σκορ δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες. Τελικά το προβάδισμα πήρε η Ένωση, όταν στο 81' πάλι ο Κώστας Παπακώστας πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 3-2. Η διαιτησία των Κουτσάγια, Βουτσελά, Ρούσση ήταν πολύ καλή, ενώ παρά τη χαμηλή θερμοκρασία, οι φίλοι της Ένωσης έδωσαν το παρών στο γήπεδο και έσπρωξαν, με κόσμιο πάντα τρόπο, την ομάδα μας στη νίκη.

Για περισσότερες φωτογραφίες πατήστε ΕΔΩ
ΣΥΝΘΕΣΗ: Πανουργιάς, Βαρμπομπίτης, Παπακώστας Α., Γιαννοτάκης, Μπελετσιώτης (90'+ Τσέτσας), Παπακώστας Κ., Τσαρούχας (87' Λόζιος), Ζυγολίκας, Χανής, Κολότσιος, Κράβαρης
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Κωνσταντίνος Μπούρας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κουτσάγιας (Βουτσελάς - Ρούσσης)