Πέμπτη 22 Απριλίου 2010

ΔΕΝΔΡΟΧΩΡΙ - ΕΝΩΣΗ ΔΡΟΣΕΡΟΥ ΜΟΥΡΙΑΣ 2-4

Γκολ και ''ξύλο'' ήταν τα χαρακτηριστικά του σημερινού αγώνα της Ένωσης με αντίπαλο το Δενδροχώρι, το οποίο έπαιξε σκληρό ποδόσφαιρο. Η Ένωση προηγήθηκε στο 16' με ωραία κεφαλιά του Κολότσιου και στο 23' ήρθε η σειρά του Μπελετσιώτη να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στη συνέχεια η Ένωση έριξε τον ρυθμό της με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν οι γηπεδούχοι και να ισοφαρίσουν λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου σε 2-2. Στην επανάληψη οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο και αφού πέρασαν δια πυρός και σιδήρου, πήραν τη νίκη με τελικό σκορ 2-4. Τα υπόλοιπα γκολ πέτυχαν οι Ζυγολίκας στο 69' και Βαρμπομπίτης στο 73' με εκτέλεση πέναλτι.

Οι τερματοφύλακες της Ένωσης, Πατσιάς Αντώνης (αριστερά) και Πανουργιάς Γεώργιος (δεξιά), λίγο πριν την έναρξη της αναμέτρησης.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Πανουργιάς, Κίτρος, Χεμπίμπασι, Τσέτσας (42' Νταλούκας), Μπελετσιώτης, Βαρμπομπίτης, Τζέλιος, Γερούκος, Ζυγολίκας (74' Καλκάνης), Τσαρούχας Β., Κολότσιος (86' Αλεξανδρής)
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Μπούρας Κωνσταντίνος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βουτσελάς (Μπλέτσας - Τανάγιας)