Πέμπτη 15 Απριλίου 2010

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ - ΕΝΩΣΗ ΔΡΟΣΕΡΟΥ ΜΟΥΡΙΑΣ 1 - 3

Μας άγχωσε αλλά τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη η Ένωση επί των Αμπελακίων. Πολύ καλό και πλούσιο σε θέαμα το Α' ημίχρονο με τις ομάδες να αποχωρούν για τα αποδυτήρια με σκορ 1-2 υπέρ της Ένωσης. Στην αρχή της επανάληψης, η Ένωση έδειξε μέτρια εικόνα. Όσο όμως ο χρόνος κυλούσε, ανέβασε στροφές και πετυχαίνοντας ακόμη ένα γκολ σφράγισε τη νίκη με τελικό σκορ 1 - 3. Τα γκολ πέτυχαν οι Βαρμπομπίτης στο 29' με εκτέλεση πέναλτι, Κολότσιος στο 32' με πλασέ μπροστά από την εστία και Καλκάνης στο 76' με άψογο ψηλοκρεμαστό σουτ.

Οι Γερούκος Γιάννης(αριστερά) και Βαρμπομπίτης Στέφανος(δεξιά), φίλοι από παλιά καθώς ήταν συμπαίκτες και στον Α.Ο. Μεγάλων Καλυβίων, λίγο πριν την έναρξη του αγώνα.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Πανουργιάς, Κίτρος, Χεμπίμπασι, Τσέτσας, Μπελετσιώτης, Βαρμπομπίτης, Γερούκος (75' Καλκάνης), Τζέλιος, Τσαρούχας Β, Ζυγολίκας, Κολότσιος(90' Αλεξανδρής)
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Μπούρας Κωνσταντίνος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γρατσάνης (Μανασής - Γαντζούλας)