Σάββατο 12 Μαρτίου 2011

ΦΛΑΜΟΥΛΙ - ΕΝΩΣΗ Δ.Μ. 2-0

Ήττα με 2-0 σήμερα η Ένωση από το φαβορί της αναμέτρησης, Φλαμούλι. Μέχρι το 30' ο αγώνας ήταν μοιρασμένος με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, κάτι που γέννησε ελπίδες στους Ενωσίτες για θετικό αποτέλεσμα. Στο 35' όμως, η ανωτερότητα και η εμπειρία των γηπεδούχων λύγισε τις αντιστάσεις της Ένωσης και με σκόρερ
τον Τσιούκα έγινε το 1-0. Με το καλημέρα του β' ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49', το Φλαμούλι διπλασίασε τα τέρματα του. Στο 62' ο Στέφανος Βαρμπομπίτης τραυματίστηκε στον αστράγαλο και αποτέλεσε την πρώτη αναγκαστική αλλαγή, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ζυγολίκας θα χάσει μοναδική ευκαιρία σε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στη συνέχεια η απόδοση της ομάδας μας έπεσε, με αποτέλεσμα το Φλαμούλι να κερδίσει χώρο στο γήπεδο ώστε να επιβάλλει το ρυθμό και το παιχνίδι του μέχρι και τη λήξη του αγώνα.

Για περισσότερες φωτογραφίες πατήστε ΕΔΩ.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Πανουργιάς, Βαρμπομπίτης (62' Τσέτσας), Κίτρος, Γιαννοτάκης, Παπακώστας Α., Χανής, Παπακώστας Κ. (74' Χότζα), Μπελετσιώτης (62' Κεραμίδας), Ζυγολίκας, Κολότσιος, Κράβαρης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δουλόπουλος (Κούρεντας - Παπανικολάου)